• Kampanijos idėja
  • Maršrutai
    • Klaipėda
    • Klaipėdos raj.
    • Kretingos raj.
    • Neringa
    • Palanga
    • Šilutės raj.
    • Skuodo raj.
  • Lankytinos vietos
  • Įsigyk ir paremk
  • Partneriai
  • Susisiekime
  • EN
  • RU
  • Krepšelis
  • Trumpasis maršrutas po Rusnės salą

    1. Pradžia
    2. Maršrutai
    3. Trumpasis maršrutas po Rusnės salą

Trumpasis maršrutas po Rusnės salą

Pažinkite Rusnės salą

Šį maršrutą pėsčiomis galite pradėti Nemuno deltos regioninio parko lankytojų centre. Čia pirmiausia aplankysite Lankytojų centro ekspoziciją, kur galėsite susipažinti su visa Nemuno deltos gamta, bei jos teikiamais turtais. Atsisėdę į išmaniąją kėdę pajusite paukščio skrydį, o kompiuteriniame terminale bandysite atspėti paukščio rūšį. Apsilankę ekspozicijoje žygiuosite Rusnės miestelio centro link, pirma stotelė – Rusnės evangelikų-liuteronų bažnyčia. Čia ne tik paskaitysite apie jos istoriją, bet ir aplankysite šalia bažnyčios esančią „didvyrių giraitę“, pasodintų medžių alėją, bei jos viduryje pastatytą paminklą, skirtą I pasaulinio karo aukoms atminti. Perėję alėją žygiuosite Atmatos upės link, kur puikuojasi kadaise stovėjusio senojo Rusnės tilto liekanos. Tęsdami savo kelionę pėsčiųjų taku einančiu pylimu pakeliui pražygiuosite paminklą skirtą kadaise Rusnėje gyvenusiam H. Kallenbachui bei jo bendražygiui M. Gandhi, o vėliau prieisite Rusnės salos pradžią – vietą kur Rusnės upė išsišakojusi į Atmatą ir Skirvytę. Toliau keliaudami pylimu pamatysite didingąjį Rusnės klevą, kadaisę buvusį populiaria susitikimų vieta. Praėję tiltą per Pakalnės upę pereisite gatvę, ir kairiuoju upės krantu pražygiuosite etnografinį Skirvytėlės kaimą, kurio pabaigoje pamatysite kabantį „beždžionių“ tiltą. Toliau žygiuosite link vienos seniausių Pamario krašto gyvenviečių – Vorusnės kaimo. Pražygiavę jį, pasieksite Naikupės apžvalgos bokštelį, kuris pastatytas prie pat rezervato ribos, o nuo jo atsiveria nuostabi Kuršių marių panorama. Vėliau pasiekę Pakalnės upę žygiuosite dešiniojo kranto pylimu, kur galėsite grožėtis upės pakrante. Priėję Rusnės prieplauką toliau eisite pylimu, o vėliau grįšite į lankytojų centrą.

Šilutės turizmo ir informacijos centras

Name: Kontaktai | Lietuvininkų g. 4, Šilutė, Tel.: +370 (441) 777 85, el.p. info@siluteinfo.lt Nation: bhhbhb
Atstumas

16 km

Data

Visus metus

Pėsčiomis

3 val.

Lankytini objektai

11

Atkreipti dėmesį

maršrutas nemokamas

Ką čia pamatysi

RUSNĖS EVANGELIKŲ LIUTERONŲ BAŽNYČIA

Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčia – evangelikų liuteronų bažnyčia Šilutės rajone, Rusnėje. Pastatyta 1809 m. Bažnyčia yra architektūros paminklas, 1992 m. įtrauktas į Kultūros paveldo registrą, Bažnyčios pastatų kompleksui priklauso klebonija ir parapijos namai.

SENOJO RUSNĖS TILTO LIEKANOS

Tilto statybos prasidėjo 1912 metais, jų dėka, buvo pastatyta elektrinė ir į Rusnės miestelį įvesta elektra. 1914 m. rugsėjo 1 d. turėjo įvykti iškilmingas Peterso tilto atidarymas, deja, rugpjūčio 1 d. prasidėjęs Pirmasis pasaulinis karas sutrukdė baigiamuosius darbus. Vis dėlto 1914 m. spalio 10 d. tilto statyba buvo baigta. Tiek per Pirmąjį ir per Antrąjį pasaulinį karą Rusnės tiltas išliko sveikas, gyventojai juo naudojosi  daugiau kaip 30 metų. Iš keleivių buvo renkami tiltpinigiai. 1944 m. spalio mėn., jau baigiantis Antrajam pasauliniam karui, dalį tilto atsitraukiantys vokiečiai susprogdino.

M. GANDŽIO IR H. KALENBACHO PAMINKLAS

2015 m Rusnėje, Atmatos krantinėje, atidengtas paminklas Indijos tautos tėvui Mahatma Gandžiui ir jo bendražygiui, Rusnės sūnui Hermanui Kalenbachui.

RUSNĖS SALOS PRADŽIA, EUROPOS SĄJUNGOS SIENA

RUSNĖS KLEVAS

Didingasis Rusnės klevas, kadaisę buvusęs populiariausia susitikimų vieta.

SKIRVYTĖLĖS ETNOGRAFINIS KAIMAS

Kaimas įsikūręs tarp Pakalnės ir Skirvytėlės upių. Buvusio kaimo ilgis – 1,5 km. Jį sudaro apie 20 XIX a. pab. statytų sodybų, išsidėsčiusių Pakalnės, Vorusnės upių pakrantėse. Spėjama, kad gyventojai kaime pradėjo kurtis XVI a. pab. ir vertėsi daržininkyste, žvejyba, nendrių pjovimu ir pardavimu. Tai vienintelis Nemuno deltos regioninio parko kaimas – respublikinės reikšmės architektūros paminklas.

PAKABINAMAS „BEŽDŽIONIŲ“ TILTAS

Virš Pakalnės upės besidriekiantis medinis kabantis tiltas jau kelis dešimtmečius vietinių vadinamas „beždžionių tiltu“. Jį dažnai lanko ir rusniškiai, ir salos svečiai. Dažniausiai po pasivaikščiojimo Skirvytėlės kaime.

SENASIS VORUSNĖS KAIMAS

Kaimas Rusnės seniūnijoje, per kelis km nutolęs nuo Rusnės gyvenvietės. Kaimas yra prie Vorusnės upės žiočių, kadaise stovėjo ant Kuršių marių kranto. Priaugant krantui, nuo marių nutolo. Vorusnė – tai viena seniausių šio krašto gyvenviečių. 1366 m. Kryžiuočių ordino rašte minima kaip Variszkin, t. y. Variškinė. Vėliau kaimą vadino Waruss, t. y. Vorusne arba Alt Russ – Senąja Rusne. XIX a. per. Vorusnė dokumentuose minima kaip skurdi žvejų ir padienių darbininkų gyvenvietė. 1997 m. užregistruoti 8 ūkiai, 27 gyventojai.

RUSNĖS APŽVALGOS BOKŠTELIS

Nedidelis apžvalgos bokštelis yra prie pat Uostadvario švyturio, Nemuno deltos regioniniame parke iš kurio atsiveria graži gamtos panorama. Nors apžvalgos bokštelis yra šalia aktyviai lankomo Uostadvario švyturio, pats bokštelis pastatytas nuošalioje vietoje, iš kurio galima pasigrožėti Kuršių mariomis, Kuršių nerijos kopomis, įvairiais Nemuno deltos regionui būdingais augalais ir pasimėgauti ramybe, o jei pasiseks, stebėti atskrendančius ar išskrendančius paukščius. Šis apžvalgos bokštelis buvo tam ir įrengtas – stebėti paukščius.

PAKALNĖS UPĖ

Upė Nemuno deltoje, Skirvytės dešinioji atšaka, Šilutės rajone. Plotis 20 m, gylis 3–4 m, nuolydis 2,3 cm/km. Atsišakoja ties Rusne, teka į š. v., įteka į Kuršių marias. Nuo Pakalnės į kairę atsišakoja Vorusnė, į dešinę – Rusnaitė. Krantai 1,5 aukščio, nuo potvynių juos saugo 1,5 m aukščio pylimai.

RUSNĖS PRIEPLAUKA

Kiti maršrutai

Susipažink su Klaipėdos regionu

3 km

1 val.

Laikas

Neribojama

Žmonių skaičius

lengvas

Sudėtingumas

Pėsčiomis po Šilutės miestą

Šilutės turizmo ir informacijos centras

bhhbhb

15 km.

4 val.

Laikas

Neribojama

Žmonių skaičius

lengvas

Sudėtingumas

Sveikatos takai

Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

bhhbhb

54 km.

4 val.

Laikas

Neribojama

Žmonių skaičius

lengvas

Sudėtingumas

Pilsoto žiedas

Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras

bhhbhb

138 km

28 val.

Laikas

Neribojama

Žmonių skaičius

Sudėtingas

Sudėtingumas

Aplink Klaipėdos rajoną

Galima keliauti savarankiškai

bhhbhb

37 km

7.5 val.

Laikas

Neribojama

Žmonių skaičius

Vidutinis

Sudėtingumas

Aplink Neringą

Galima keliauti savarankiškai

bhhbhb

94 km

19 val.

Laikas

Neribojama

Žmonių skaičius

Sudėtingas

Sudėtingumas

Aplink Šilutės rajoną

Galima keliauti savarankiškai

bhhbhb

55.5 km

7 val.

Laikas

Neribojama

Žmonių skaičius

Vidutinis

Sudėtingumas

Aplink Klaipėdą

Galima keliauti savarankiškai

bhhbhb

Praėjai šį maršrutą?

Parašyk mums labas@grynastakas.lt

mes turim tau dovanų!
Meniu
  • Kampanijos idėja
  • Maršrutai
  • Lankytinos vietos
  • Gidai
  • Susisiekime
Informacija
  • Įsigyk ir paremk
  • Pirkimo taisyklės
  • Privatumo politika
  • AKR duomenų apsaugos taisyklės
Kontaktai
  • El. paštas labas@grynastakas.lt
Naujienlaiškio prenumerata

Užsiregistruokite naujienlaiškio prenumeratai ir pirmieji sužinokite apie naujausius maršrutus


    © 2021 Grynas takas