IRKIS!

BAIDARĖMIS MINIJOS UPE 

Norintiems pasijusti tarsi plauktų kalnų upe, įdomiausia bus keliauti baidarėmis nuo Kartenos iki Gargždų, o ramesniam plaukimui - nuo Gargždų iki Mingės, kur upės srovės tėkmė sulėtėja, nebėra rėvų ir akmenų. 

KANOJOMIS DANĖS UPE

Pažinkite Klaipėdą iš kitokios perspektyvos. Žvilgtelėkite į miesto pramoninę dalį, atraskite senąją Memelio tvirtovę ir susipažinkite asmeniškai su burlaiviu „Meridianu“. Šis miesto maršrutas tinkamas keliautojams, kurių grafikas gana įtemptas. Be to, tai puiki galimybė pasimėgauti ir susipažinti su irklavimu, patirti tikrą kedro kanojos galią judesyje.

BAIDARĖMIS MINIJOS UPE

Plaukdami maršrutu Kartena–Raguviškiai–Pikteikiai pažinsite ne tik nuostabios Minijos gamtos vertybes, bet galėsite prisiliesti ir prie kultūros paveldo, pasiekiamo čia pat krante. Pradėję plaukti Kartenos miestelyje, o gal net prie štai ir po jį pasivaikščioję ir aplankę išskirtinę medinę bažnyčią, kultūros paveldo objektą – smuklę, praplaukę keletą vingių, būtinai išlipkite patogioje Kartenos piliakalnio poilsiavietėje ir pasidairykite po Kartenos piliakalnio teritoriją. Kartenos piliakalnis datuojamas I tūkst.–XIII a. Šis piliakalnis kartu su Kartenos Lurdu ir laumės kūliu vadinamas akmeniu. turinčiu karvės (velnio) pėdą, sudaro Kartenos archeologinį-istorinį kompleksą. Jame įrengtas ir pėsčiųjų takas.

Pradėję baidarių kelionę Salantų regioniniame parke, toliau galite mėgautis Minijos upe iki pat Pikteikių malūno. Prie Minijos kadaise stovėjo 20 vandens malūnų, malančių grūdus. Pikteikių kaimo vandens malūno savininko palikuonis Stasys Kuprelis prieš kelerius metus iš Lietuvos valstybinio archyvo gavo 1923 m. sudarytus malūno brėžinius. Dokumentuose matyti, kad Pikteikių malūnas oficialiai įregistruotas 1905 m. Malūnui priklausė mediniai trobesiai, vienerios girnos, šalia malūno buvo įrengta kalvė. Pikteikių malūnas buvo 16 km nutolęs nuo artimiausios geležinkelio stoties, o per metus jame buvo sumalama apie tūkstantis centnerių grūdų.

 

Šis maršrutas – apie 19 km. Galite jį sutrumpinti, plaukdami iki Raguviškių. Tuomet sukarsite apie 11 km.

BAIDARĖMIS ŠVENTOSIOS UPE

Vingiuota Šventosios upė rami ir tinkama dviejų valandų nuotykiui su vaikais. 

KANOJOMIS IKI PARNIDŽIO KOPOS!

Nuplaukite kanojomis ten, kur žmonėms draudžiama vaikščioti, ir iš arti pamatysite išorinę Šengeno sieną tarp Lietuvos ir Rusijos. Išlipę į smėlėtą krantą, keliausite minkštu kopų smėliu gilyn į Parnidžio kopas...

ATRASK IR KELIAUK

SU GOOGLE MAPS 

©2020 Asociacija Klaipėdos regionas